Deniz Çevik

Deniz Çevik

Deniz Çevik

Biyografi

       
      Deniz Çevik Saint Benoit Fransız Lisesi , İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı , Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri (Master) , ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Bölümü mezunudur. Aynı zamanda Türker İnanoğlu Sinema Televizyon Okulu’nda (TÜRVAK) oyunculuk eğitimi almıştır. Müzik çalışmalarına Timur Selçuk Müzik Okulu’nda şan ve solfej dersleri alarak başlayan Deniz Çevik , Melih Kibar’ın vefatına kadar kendisiyle sahne , tv programı ve stüdyo çalışmaları yapmıştır. 
  
 İngilizce, fransızca, italyanca, ispanyolca, rumca, makedonca, arapça, rusça, farsça ve portekizce olmak üzere 10 yabancı dilde ve birçok farklı tarzda şarkılar söylemektedir. 
  
       Sanatçı, repertuarındaki Türkçe ve yabancı pop şarkıları , opera aryaları, napolitenler, Broadway müzikalleri, jazz standartları, latin, greek şarkıları, balkan şarkılarını, Türk Müziği şarkılarını ve türkülerden seçmeleri başarıyla seslendirmekte ve dinleyicisinin nabzını elinde tutmaktadır. Türkiye'de ve yurt dışında birçok özel davette sahne almıştır.
  
     Onu kalıplara sokmaya çalışanların aksine, farklı diller ve farklı tarzlarda şarkılar söylemeye olan tutkusu, iç dünyasındaki çeşitliliği yansıtmasına ve aynı zamanda evrensel müzik yapmasına olanak vermiştir.
  
      İmaj stüdyolarında Warner Bros ve Walt Disney gibi birçok film şirketinin animasyon filmlerinin müzik direktörlüğünü yapmıştır. Halen Özgür Sevinç ile beraber , Türkiye’nin tüm platformlarda en çok izlenen çizgi filmi “Niloya” nın müziklerini ve şarkılarını TRT Çocuk Kanalı için yapmaktadır.
   
     Sinema Senfoni Orkestrasıyla bir dizi konser vermiştir. Daha önce Enbe Orkestrası'nın solistliğini ve Ferhat Göçer'in vokalistliğini yapmıştır. Fuat Güner , Cihan Okan, Ali-Aysun Kocatepe ve Ajda Pekkan ile albüm kayıtları ve sahne çalışmaları yapmıştır. Enbe Orkestrası’nın ilk albümünde “La Vie En Rose” isimli Fransızca şarkıyı seslendirmiştir. "Yak Bari” “Kusura Bakmasın", “Niye Gittin” , "Aşk Böceğim" ve “Erguvanlar” isimli dört single çalışması ve "Sayın Hayat" isimli bir de solo albümü bulunmaktadır. Animasyon şarkıları ve reklam jingle'ları seslendirmektedir.

Albümler

placeholder image

Erguvanlar

placeholder image

Niye Gittin

placeholder image

Kusura Bakmasın

placeholder image

Aşk Böceğim

placeholder image

Sayın Hayat

Galeri

DenizCevik 07
DenizCevik 03
DenizCevik 02
DenizCevik 11
DenizCevik 10
DenizCevik 09
DenizCevik 08
DenizCevik 05

denizcevik.com 2021